Vyberte si kategorii řazení Datum | Osobnost

genmjr. Mgr. Oldřich Martinů - policejní prezident

oldrich martinu TOP hotel Praha
27. ledna 2010

 

 

 

 

 

 

PRESS RELEASE

První Kulatý stůl Comenia roku 2010 a za poslední půlrok již třetí v anglickém jazyce se uskutečnil 27. ledna v TOP hotelu Praha a jeho VIP hostem byl policejní prezident genmjr. Mgr. Oldřich Martinů.

Mezi účastníky diskusní večeře byl necelý tucet velvyslanců a zastupitelů zahraničních úřadů v ČR, například Slovenska, Belgie, Indie, Alžíru apod., ale také předsstavitelů bezpečnostních složek například z Německa a Francie. Jedny z prvních dotazů na prezidenta Martinů se proto týkaly jazykové vybavenosti policistů ČR a srovnání s jejich kolegy převážně z EU. Odtud se diskuse dostala na téma spolupráce policistů z jednotlivých členských zemí a na otázku volného pohybu osob v Schengenském prostoru. Prezident vystihl zejména spolupráci s holandskými kolegy při potírání drogové kriminality a úspěchy, které nadnárodní spolupráce na tomto poli přináší.

Mezi dalšími tématy patřila především situace na silničních a dálničních komunikacích ČR. Ke kritice týkající se malé efektivity policie pří stíhání přestupků prezident Martinů poukázal na fakt, že i při sebelepší práci policie bude vždy záležet také na samotných řidičích jak bude situace na silnicích vypadat. K tomuto názoru se přiklonili i další diskutující a přes některé kritické, ale otevřené výměny názorů, skončila diskusní večeře v duchu vzájemné shody a pochopení úskalí, které práce prezidenta policie ČR denně přináší.


Výsledky 25. ročníku Českých 100 Nejlepších

prohlédněte si výsledky Českých 100 Nejlepších 2020

více 

Klíčové faktory úspěchu

on-line 

více...

Czech 100 Best 2019 - video document

English version

more

Copyright © PIXMAN s.r.o.