ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Vyberte si kategorii řazení Datum | Osobnost

Lubomír Jahnatek - ministr hospodářství SR

jahnatekTOP hotel Praha
5. května 2009

 

 

 PRESS RELEASE
Kulatý stůl s předsedou vlády SR JUDr. Robertem Ficem
a ministrem hospodářství SR Ľubomírem Jahnatkem
TOP hotel Praha, 5. května 2009

Letošní třetí „Kulatý stůl Comenia“ se odehrál 5. května v TOP hotelu Praha. VIP hostem byl tentokrát čelní představitel naší nejbližší sousedské země JUDr. Robert Fico. Bohužel, několik hodin před začátkem „Kulatého stolu“ se premiér Fico musel předčasně vrátit na Slovensko řešit změny v obsazení ministerských postů v jeho vládě. Místo JUDr. Fica tak obratem zaujal ministr hospodářství SR Ing. Ľubomír Jahnátek, CSc.

Pan ministr zahájil své vystoupení velmi fundovaným shrnutím stavu slovenského hospodářství a dále dal prostor dotazům z řad účastníků Kulatého stolu, mezi kterými byl například předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Ing. Martin Pecina, člen představenstva ČEZu Ing. Martin Novák, ředitel investic ČEZu Peter Bodnár, a manažér projektu JE Jaslovské Bohunice Ivo Kouklík, dále pak ředitel České bankovní asociace Ing. Josef Tauber, generální ředitel RWE Transgas Martin Herrman, generální ředitel Škoda Power Ing. Jiří Zapletal či ředitel Gazprom Export pro ČR Roald Piskoppel.

Mezi nejdiskutovanější témata patřilo zavedení a výhody šrotovného na Slovensku, zavedení Eura, ale i mediální kultura v ČR a na Slovensku, či vnímání Ruské Federace v Čechách a na Slovensku. Právě posledně jmenované téma se dočkalo řady reakcí a nabylo obzvláště velkých rozměrů v souvislosti s privatizací ČSA a letošní plynárenské krize na Ukrajině. Zatímco v souvislosti s ČR bylo zmíněno bezpečností riziko, které je ať už ve spojení s Aeroflotem, anebo Gapzromem v českých médiích často diskutováno, pan ministr Jahnátek zdůraznil, že vláda Roberta Fica nedělá rozdíl mezi ruskými partnery a partnery z EU a že jejich zkušenosti s těmito partnery se nijak neliší.

Nakonec ministr Jahnátek zdůraznil velmi pozitivní a nápomocnou roli, kterou ČR sehrála v období eskalace nedostatku plynu na Slovensku a neopomenul ocenit práci RWE Transgas v této souvislosti. Představitelé SR, stejně jako význační čeští účastníci „Kulatého stolu“ pak společně vyzdvihli nadstandardní partnerské a spřízněné vazby, které mezi oběma zeměmi panují a které mají ty nejlepší předpoklady, aby z nich nadále obě země těžily.

Partnery tohoto Kulatého stolu byly RWE Transgas, Škoda Power, Česká plynárenská a Penta Investments.
 

Fotografie je možné objednat na www.leadersmagazine.cz


ENGLISH VERSION Czech 100 Best - video documents

Unikátní společná fotografie Českých 100 Nejlepších

pořiďte si jako vzpomínku na Českých 100 Nejlepších 2023 krásně zarámovanou fotografii stovky nejlepších, oborových kategorií, Lady & Gentleman Pro

více

Videoreportáž z galavečera Českých 100 Nejlepších 2023

Výsledky Českých 100 Nejlepších 2023

známé od 1. prosince naleznete zde

více

Fotogalerie Českých 100 Nejlepších

přidána fotogalerie Českých 100 Nej

více

Copyright © PIXMAN s.r.o.