ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Vyberte si kategorii řazení Datum | Osobnost

Vladimír Tošovský - ministr průmyslu a obchodu

vladimir tosovsky

ZOOM Unique Place, Kongresové centrum Praha
11. února, 2010, od 19 hodin

 

 

 

PRESS RELEASE
Kulatý stůl s ministrem průmyslu a obchodu ng. Vladimírem Tošovským

Druhý Kulatý stůl Comenia se uskutečnil 11. února v restauraci ZOOM Unique Place v Kongresovém centru Praha. Jeho VIP hostem byl ministr průmyslu a obchodu Ing. Vladimír Tošovský a diskuse se proto zaobírala převážně tématy exportu do zahraničí a energetiky.

Hned v úvodu zmínil p. ministr hlavní důvod k pozdržení aplikace energetické koncepce do září letošního roku, kterým je obava z jejího zpolitizování v nadcházejícím předvolebním období.  Při této příležitosti se vyjádřil i k některým jejím stěžejním bodům a reakcím jako jsou námitky pro nedostatek prostoru k ochraně klimatu, se kterými pan ministr nesouhlasil a vyjádřil přesvědčení, že 13% závazek obnovitelných zdrojů ČR stejně nesplní. V této souvislosti se v pozdější části večera snesla kritika politiky podporující růst např. solární energie a pan ministr dále vyjádřil svůj názor, že je tato politika neudržitelná.

K tématu energetické nezávislosti se také vyjádřil Jan Mühlfeit z Microsoftu, podle kterého Evropa a Amerika podceňují tento problém. Pan ministr souhlasil s tímto názorem a zároveň doplnil, že bez cizí energie se neobejdeme. Sluneční a další alternativní zdroje energie jsou sice hezkými myšlenkami, ale v podstatě hlavně idealistickými plány, které neřeší současnou situaci.

O podpoře českého exportu do zahraničí se pan ministr vyjádřil jako o problematice, která vyžaduje prioritní směry, protože ČR nemá natolik silnou ekonomiku, aby mohla podporovat veškeré exportní projekty a iniciativa by tak měla ležet hlavně na podnikatelích. S tímto názorem lehce polemizoval ředitel České exportní banky Lubomír Pokorný, který si myslí, že v podpoře exportu ČR má rezervy v porovnání s tím, jakou měrou podporují svůj export země jako Švédsko či Rakousko. V podobném duchu, a sice že je třeba plánovat podporu exportu dlouhodobě dopředu, se vyjádřil i předseda ALTY Vladimír Plašil.

Diskutující provázelo tímto večerem vinařství Spielberg ze Slovácka, s jehož některými produkty se tak pan ministr a další význační hosté jako například prezident HKČR Kužel, či prezident Svazu českých a moravských výrobních družstev Wiesner měli možnost seznámit.
 


ENGLISH VERSION Czech 100 Best - video documents

Unikátní společná fotografie Českých 100 Nejlepších

pořiďte si jako vzpomínku na Českých 100 Nejlepších 2023 krásně zarámovanou fotografii stovky nejlepších, oborových kategorií, Lady & Gentleman Pro

více

Videoreportáž z galavečera Českých 100 Nejlepších 2023

Výsledky Českých 100 Nejlepších 2023

známé od 1. prosince naleznete zde

více

Fotogalerie Českých 100 Nejlepších

přidána fotogalerie Českých 100 Nej

více

Copyright © PIXMAN s.r.o.