Vyberte si kategorii řazení Datum | Osobnost

MUDr. Pavel Bém - primátor hl. m. Prahy

bemHotel Pyramida
23. září 2009

 

PRESS RELEASE
Kulatý stůl Comenia s primátorem hl. města Prahy Pavlem Bémem
a 1. místopředsedou ODS Davidem Vodrážkou

Desátý Kulatý stůl Comenia v roce 2009 se odehrál 23. září v Praze v hotelu Pyramida a tentokrát čítal dva VIP hosty, a sice primátora hl. města Prahy Pavla Béma a 1. místopředsedu ODS Davida Vodrážku.

Jak podotkl pan primátor, jejich původní úmysl byl připravit si prezentaci toho nejlepšího z volebního programu ODS pro předčasné říjnové volby do PS PČR. Odsunutí voleb proto oba pánové zhodnotili jako politováníhodné a za hlavního viníka označili ČSSD a jejího předsedu Jiřího Paroubka.

Dále už pak byla diskuse věnována věcným tématům. Ta se vzhledem k působení obou pánů ve funkcích primátora, respektive starosty na Praze 13, z větší části věnovala právě územnímu a hospodářskému rozvoji hl. města. Primátor Bém zdůraznil své přesvědčení o nezbytnosti dokončení tunelu Blanka i přes tlak hospodářské krize na městský rozpočet. Při této příležitosti neopomenul připomenout, že Praha jako jedno z mála hlavních měst v Evropě, kde se zátěž rozprostírá přinejmenším rovnoměrně mezi města a stát, financuje projekty na svém území z vlastních zdrojů. Oba pánové pak vyloučili jakoukoli debatu o možném přispívání bohatších regionů na rozpočty těch chudších, které v poslední době několikrát na veřejnosti zaznělo v rámci protikrizových opatření. Jak pan primátor, tak pan 1. místopředseda však zdůraznili, že v žádném případě nechtějí přispívat k jakémukoliv znesvařování Prahy a venkovských regionů. Právě naopak, pan primátor připomněl, že v dobách krize je nezbytné nalézt základní shodu napříč politickým spektrem v zájmu celé společnosti a sám připomněl krizovou situaci z období kolem povodní v létě 2002, kdy pražský magistrát a opozice postupovaly společně při boji s ničivými dopady povodní.


Výsledky 25. ročníku Českých 100 Nejlepších

prohlédněte si výsledky Českých 100 Nejlepších 2020

více 

Klíčové faktory úspěchu

on-line 

více...

Czech 100 Best 2019 - video document

English version

more

Copyright © PIXMAN s.r.o.