ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Česko-jihoafrický obchodní seminář

Česko-jihoafrický obchodní seminář

U příležitosti státní návštěvy ČR viceprezidentkou JAR J.E. Phumzile Mlambo-Ngcuka, uspořádala společnost Comenius ve spolupráci s velvyslanectvím JAR a ministerstvem průmyslu a obchodu česko-jihoafrický obchodní seminář konaný v úterý 20. května v konferenční místnosti MPO v Petschkově paláci. Jeho cílem bylo co možná nejefektivnější utužování česko-jihoafrických obchodních vztahů se zvláštním důrazem na energetiku a průmysl.

Comenius tak cíleně navázal na snahy české obchodní delegace, kterou zorganizoval jako doprovod státní návštěvy Prezidenta ČR Václava Klause do Jihoafrické republiky v prosinci 2006. Snahou Comenia je nadále podporovat vzájemné investiční a obchodní příležitosti mezi oběma státy. V Jihoafrické republice spatřujeme bezkonkurenčního ekonomického lídra afrického kontinentu a celosvětově jednoho z nejperspektivnějších obchodních partnerů ČR.

Za jihoafrickou stranu se semináře kromě paní viceprezidentky zúčastnili i náměstci ministerstev zahraničních věcí, vědy a technologie, obchodu a průmyslu a umění a kultury. Dále také představitelé široké škály firem jako např. Mintek, přední těžařské společnosti v JAR, investičních společností jako Khumbula Investment Holding či Khula Enterprises a mnohé další.

Za českou stranu se kromě představitelů Ministerstva průmyslu a obchodu, Hospodářské komory či Česko-jihoafrické obchodní komory, zúčastnili představitelé Strojexportu, Glavunion, Aero Trade, či Řízení leteckého provozu.

V samotném programu semináře vystoupili s uvítacími proslovy pí. viceprezidentka, p. náměstek Hovorka a Prezident Comenia Karel Muzikář. Dále se svými prezentacemi vystoupili generální tajemník Hospodářské komory ČR p. Ing. Voleš, generální ředitel Strojexportu p. Ing. Vávra a generální ředitel Ifield Computer Consultancy George Parobek. Závěrečnou řeč pronesla náměstkyně Ministerstva obchodu a průmyslu, paní Elizabeth Thabethe.

Pro více informací ohledně semináře či o konkrétních příležitostech v česko-jihoafrických obchodních a hospodářských vztazích se na nás prosím neváhejte obrátit. Ačkoliv nemůžeme garantovat, že budeme schopni přesně identifikovat vašeho potencionálního obchodního partnera, je velmi pravděpodobné, že některá z institucí JAR, se kterými spolupracujeme, nám bude schopna pomoci.


ENGLISH VERSION Czech 100 Best - video documents

Osobní bezpečnost a ochrana soukromí v online světě

připravili jsme pro Vás speciální workshopy určené pro všechny, kteří zavítají do kybersvěta

více

Unikátní společná fotografie Českých 100 Nejlepších

pořiďte si jako vzpomínku na Českých 100 Nejlepších 2023 krásně zarámovanou fotografii stovky nejlepších, oborových kategorií, Lady & Gentleman Pro

více

Videoreportáž z galavečera Českých 100 Nejlepších 2023

Výsledky Českých 100 Nejlepších 2023

známé od 1. prosince naleznete zde

více

Fotogalerie Českých 100 Nejlepších

přidána fotogalerie Českých 100 Nej

více

Copyright © PIXMAN s.r.o.