ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Česko-jihoafrický obchodní seminář

Česko-jihoafrický obchodní seminář

U příležitosti státní návštěvy ČR viceprezidentkou JAR J.E. Phumzile Mlambo-Ngcuka, uspořádala společnost Comenius ve spolupráci s velvyslanectvím JAR a ministerstvem průmyslu a obchodu česko-jihoafrický obchodní seminář konaný v úterý 20. května v konferenční místnosti MPO v Petschkově paláci. Jeho cílem bylo co možná nejefektivnější utužování česko-jihoafrických obchodních vztahů se zvláštním důrazem na energetiku a průmysl.

Comenius tak cíleně navázal na snahy české obchodní delegace, kterou zorganizoval jako doprovod státní návštěvy Prezidenta ČR Václava Klause do Jihoafrické republiky v prosinci 2006. Snahou Comenia je nadále podporovat vzájemné investiční a obchodní příležitosti mezi oběma státy. V Jihoafrické republice spatřujeme bezkonkurenčního ekonomického lídra afrického kontinentu a celosvětově jednoho z nejperspektivnějších obchodních partnerů ČR.

Za jihoafrickou stranu se semináře kromě paní viceprezidentky zúčastnili i náměstci ministerstev zahraničních věcí, vědy a technologie, obchodu a průmyslu a umění a kultury. Dále také představitelé široké škály firem jako např. Mintek, přední těžařské společnosti v JAR, investičních společností jako Khumbula Investment Holding či Khula Enterprises a mnohé další.

Za českou stranu se kromě představitelů Ministerstva průmyslu a obchodu, Hospodářské komory či Česko-jihoafrické obchodní komory, zúčastnili představitelé Strojexportu, Glavunion, Aero Trade, či Řízení leteckého provozu.

V samotném programu semináře vystoupili s uvítacími proslovy pí. viceprezidentka, p. náměstek Hovorka a Prezident Comenia Karel Muzikář. Dále se svými prezentacemi vystoupili generální tajemník Hospodářské komory ČR p. Ing. Voleš, generální ředitel Strojexportu p. Ing. Vávra a generální ředitel Ifield Computer Consultancy George Parobek. Závěrečnou řeč pronesla náměstkyně Ministerstva obchodu a průmyslu, paní Elizabeth Thabethe.

Pro více informací ohledně semináře či o konkrétních příležitostech v česko-jihoafrických obchodních a hospodářských vztazích se na nás prosím neváhejte obrátit. Ačkoliv nemůžeme garantovat, že budeme schopni přesně identifikovat vašeho potencionálního obchodního partnera, je velmi pravděpodobné, že některá z institucí JAR, se kterými spolupracujeme, nám bude schopna pomoci.


ENGLISH VERSION Czech 100 Best - video documents

Unikátní společná fotografie Českých 100 Nejlepších

pořiďte si jako vzpomínku na Českých 100 Nejlepších 2023 krásně zarámovanou fotografii stovky nejlepších, oborových kategorií, Lady & Gentleman Pro

více

Videoreportáž z galavečera Českých 100 Nejlepších 2023

Výsledky Českých 100 Nejlepších 2023

známé od 1. prosince naleznete zde

více

Fotogalerie Českých 100 Nejlepších

přidána fotogalerie Českých 100 Nej

více

Copyright © PIXMAN s.r.o.