Vyberte si kategorii řazení Datum | Osobnost

Kulaté stoly Comenius

Mediální partneři:

Czech & Slovak Leaders Magazine        btb        


Historie Kulatých stolů

Kulaté stoly Comenia patříly k tradičním aktivitám společnosti. Jednálo se zhruba o dvouhodinová diskusní setkání členů vlády či jiných významných politických a kulturních osobností s vedoucími vybraných diplomatických misí akreditovaných v ČR a s představiteli zahraničních společností, joint venture, tisku, atd.

Tato jednání umožňují bezprostřední kontakt hosta s představiteli výše uvedených institucí a rozhodně tak přispívají k lepšímu pochopení konkrétních opatření ve prospěch nejen hospodářského systému, ale celé společnosti. Do roku 2000 se těchto jednání zúčastnili pánové:
Václav Klaus, Tomáš Ježek, Vladimír Dlouhý, Antonín Baudyš, Jindřich Vodička, Jan Stráský, Ivan Pilip, Karel Dyba, Karel Kühnl, režisér Jiří Menzel

Významné osobnosti České republiky, které se pravidelně účastní Kulatých stolů Comenia, dávají záruku kvality a smyslu těchto jednání v názorových střetech a jejich řešeních při rozvoji demokratických postojů ve společnosti.

Svou koncepcí nový, prvý mimopražský Kulatý stůl Comenia proběhl v Českém Krumlově ve dnech 8. - 9. května 1998 za účasti vrcholných představitelů 100 nejlepších firem a pánů Ivo Svobody, stínového ministra financí, Michala Frankla, náměstka ministra financí, Dušana Třísky a dalších, kteří zastupovali v diskusi zajímavou pestrost politických názorů. V rámci zajímavého dvoudenního programu účastníci setkání navštívili také základnu mírových sil AČR s ukázkami bojové techniky.

Druhý mimopražský Kulatý stůl Comenia se konal v Muzeu Škoda Auto a.s. v Mladé Boleslavi ve dnech 11. - 12. června 1999. Setkání se jako obvykle účastnili představitele Českých 100 nejlepších a další hosté. Mezi významné mluvčí Kulatého stolu jmenujeme pány: Jiří Šedivý, náčelník Generálního štábu AČR, Jan Wiesner, předseda Svazu českých a moravských výrobních družstev, Jan Kasl, primátor města Prahy a další. Součástí programu byla i prohlídka nejmodernější továrny na automobily ve Střední Evropě.

Od roku 2002 se změnila koncepce Kulatých stolů Comenia. Ve spolupráci s partnerskými společnostmi připravujeme diskuzní setkání s politickou reprezentací u ženeva stolu až pro 72 účastníků. Účastníky v auditoriu jsou majitelé, generální ředitelé, předsedové představenstev významných českých společností.


Kulatý stůl s ministrem obrany

se bude konat 20. dubna od 19.00 v ZOOM Unique Place, Kongresové centrum Praha

více

Kulatý stůl s guvernérem České národní banky

diskuzní setkání s guvernérem České národní banky se bude konat 18. května od 19 hodin

více

Živé vysílání Českých 100 nejlepších 2016

z galavečera můžete sledovat na odkazu: "Českých 100 nejlepších 2016"

Fotogalerie Českých 100 Nejlepších 2016

Fotogalerie Českých 100 Nejlepších 2016 nově na webu

více...

Českých 100 Nejlepších 2016

21. ročník Českých 100 Nejlepších se koná 25. listopadu tradičně na Pražském hradě. Výsledky, informace, záznam

více 

Copyright © PIXMAN s.r.o., RSS
EN